magazin
A Hangosfilm.hu a Fortepan óta az egyik legizgalmasabb közösségi alapú és nyílt felhasználású kezdeményezés, ami a magyar kulturális örökség jól…
továbbmagazin
Hogyan működnek az európai filmintézetek? Mi az EYE titka? Milyen lehet a jövő filmmúzeuma? Ezekre a kérdésekre is választ kerestek az Értékmegőrzés…
továbbmagazin
A Filmhét második napján a MaNDA előadásán jártunk, ahol Fejes Katalin főigazgató-helyettes a szervezet céljairól, múltjáról és a jelenlegi…
továbbhír
Jövőre lezárul a magyarországi artmozik digitális átalakításának támogatását célzó program, addigra az összes érintett mozi átalakítása megtörténik…
továbbhír
Százmillió forint keretösszegű pályázattal segíti az idén is az artmozik versenyképességét az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) - adta hírül…
továbbhír
Az artmozik korszerűsítésére, digitális vetítőberendezéssel való felszerelésére hirdetett pályázatot 100 millió forintos keretösszeggel a nemzeti…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmarchívum digitális feldolgozásra kapott forrást a Nemzeti Kulturális Alaptól: közel 80 alkotást, köztük nagy- és…
továbbhír
Kun Béla, Rákosi és Horthy mellett például Stepka Flórián, a pesti csirkefogók tolonckocsisa és Gyimes doktor, a diplomás kasszafúró is szerepet kap…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié